نگاهي به كارنامه كاري دانيال حكيمي

نگاهي به كارنامه كاري دانيال حكيمي

تاریخ ارسال : ۱۶ / تير / ۱۴۰۱

نگاهي به كارنامه كاري دانيال حكيمي

اين بازيگر حرف نمي زند

سايت خبري سيما فيلم: ستاره هاي سينما

نگاهي به كارنامه كاري دانيال حكيمي

اين بازيگر حرف نمي زند

سايت خبري سيما فيلم: ستاره هاي سينما و تلويزيون  هميشه سوژه هاي داغ، جذاب و بحث برانگيزي در مطبوعات به شمار مي آيند.

اما گاهي بعضي هنرمندان چنان آهسته مي آيند و مي روند كه با وجود فعاليت هاي زياد، از آنها كمترين حرفي را هم نمي توان  شنيد.

از حاشيه هاي جورواجور كه بگذريم، دانيال حكيمي از آن دسته بازيگراني است كه حدود يك دهه است فعاليت هنري خود را در تلويزيون متمركز كرده است.

شايد زماني كه حكيمي پس از 17 سال دوري از تئاتر، با ملودي شهر باراني به كارگرداني هادي مرزبان بر روي صحنه درخشيد و با جايزه بهترين بازيگر نقش اول مرد در جشنواره تئاتر  سال 84 به خانه بازگشت، بسياري فكر مي كردند كه مهر سكوت اين بازيگر بشكند؛ اما چنين نشد. 8 سال از آخرين مصاحبه مطبوعاتي دانيال حكيمي مي گذرد و اين هنرمند عرصة تئاتر، تلويزيون  و سينما در اين سالها به دلايل شخصي و مختلف از گفتگو با اصحاب مطبوعات پرهيز كرده است.

طي چند شب گذشته شبكه پنجم سيما 4 بازيگر برتر سال خود را انتخاب كرد و از اين رهگذر جايزه ديگري نصيب حكيمي شد كه البته خود وي در مراسم حضور نداشت. او اين جايزه را براي ايفاي نقش رحيم و كريم در سريال روز رفتن به كارگرداني جواد افشار گرفت.

از آنجا كه دانيال حكيمي پس از سالها دوري از سينما و فعاليت در سريال هاي تلويزيوني امسال با فيلم « آينه » سيامك شايقي كه در مركز سيما فيلم توليد شده است، در جشنواره بيست و پنجم فيلم فجر حضور دارد، به ذكر كارنامه كاري اين بازيگر ساكت  و فعال مي پردازيم تا بدانيد، چقدر حيف است اين بازيگر حرف نمي زند.

دانيال حكيمي متولد شاهرود و فارغ التحصيل از مدرسه عالي بازيگري راديو در سال 1363 است. او فعاليت هنري خود را سال 1360 از همكاري با اداره امور فرهنگي ـ  هنري دانشگاه تهران شروع كرد و در اين دهه همزمان با بازيگري، نويسندگي و كارگرداني در عرصة تئاتر، به عنوان نويسنده و بازيگر قصه هاي شب و مجموعه نمايشهاي راديويي به فعاليت پرداخت كه تا كنون نيز ادامه دارد. اولين فيلم سينمايي خود را در آغاز 70 با فيلم مخترع 2001 اميرتوسلي آغاز كرد كه فيلم هاي ديگه چه خبر؟( تهمينه ميلاني)، چشم هايم براي تو(خسرو شجاعي)، بازي هاي پنهان (كريم هاتفي نيا)، ستاره هاي سربي(مهدي ودادي)، طوفان (محمدرضا بزرگ نيا)و لژيون (ضياء الدين دري)، آينه (سيامك شايقي) از جمله كارهاي اوست.

وي كه بيشتر فعاليت هاي اخير خود را روي بازيگري در سريال هاي تلويزيوني متمركز كرده است، در كارنامه خود بيش از 20 سريال را دارد كه از ميان آنها مي توان به مرغ حق، آقاي خيالاتي (آقاي دلار)، عقيق، باغ گيلاس، اين خانه دور است، دلهاي شاد، مسافر، فكر پليد، ولايت عشق، مجموعه خواب و بيدار، جستجو در شهر، خانة پدري، روز رفتن و... اشاره كرد. گفتني  است حكيمي علاوه بر « روز رفتن » به خاطر بازي در سريال هاي خواب و بيدار و ولايت عشق از سوي جشنواره فيلم پليس و سازمان صدا وسيما تقدير شد. همچنين در جشنواره تئاتر كودك و نوجوان سال 62 براي كارگرداني تئاتر بچه هاي آخر آسفالت ديپلم افتخار جشنواره را از آن خود كرد. در ضمن سال گذشته نيز ديپلم افتخار بهترين بازيگر مرد تئاتر سال از سوي خانة هنرمندان به وي اعطاء شد و از سوي مردم نيز به عنوان يكي از 6 بازيگر برگزيده سال در تلويزيون انتخاب گرديد.

هم اكنون دانيال حكيمي دو سريال آشيانة سيمرغ (شيخ بهايي) به كارگرداني شهرام اسدي كه محصول مركز سيما فيلم است و سريال « مار و پله » به كارگرداني محسن يوسفي را در نوبت پخش دارد و با فيلم آينه نيز در آينده اي نزديك در جشنواره فيلم فجر حضور خواهد داشت.

تاريخ انتشار:23/10/1385

ساعت انتشار:12:30