«بوسه هاي مادر» به «خاطر خواهرم»

«بوسه هاي مادر» به «خاطر خواهرم»

تاریخ ارسال : ۲۷ / بهمن / ۱۳۹۷

Image

«بوسه هاي مادر» به «خاطر خواهرم»


سايت خبري سيما فيلم: همزمان

Image

«بوسه هاي مادر» به «خاطر خواهرم»


سايت خبري سيما فيلم: همزمان با تدوين «به خاطر خواهرم» حجت الله سيفي كارگردان اين فيلم براي فراهم كردن مقدمات اولين دوره جشنواره فرهنگي ـ هنري ستايش خوزستان، عازم اهواز شد.
اين كارگردان كه باني و دبير اين جشنواره نيز هست، زمان برگزاري آن را 28 آذر و همزمان با عيد سعيد قربان بيان كرد و خاطر نشان ساخت كه جشنواره ستايش در سه بخش فيلم، تئاتر و موسيقي در شهرهاي اهواز، آبادان و خرمشهر به طور همزمان برگزار مي شود و تا عيد سعيد غدير نيز به طول مي انجامد.
«حجت الله سيفي» چند روزي را به منظور فراهم كردن مقدمات كار در جنوب كشور سپري خواهد كرد و اين در حالي است كه 15 درصد «به خاطر خواهرم» تدوين شده و مقدمات بقيه كار از سوي وحيد قاضي به عنوان دستيار وي در تدوين در حال انجام است تا به محض مراجعت «سيفي»، مراحل فني « به خاطر خواهرم» از سر گرفته شود.
همچنين قرار است با پايان يافتن بخشي از مرحله تدوين، ساخت موسيقي آن نيز توسط محمد فرشته نژاد به انجام برسد. فرشته نژاد كه پيشتر موسيقي مجموعه «چهل سرباز» محمد نوري زاد را ساخته است، در جشنواره بين المللي فيلم هاي مستند كيش با سيفي همكاري داشته است. اين در حالي است كه پس از اتمام ساخت موسيقي، صداگذاري آخرين ساخته سيفي را حميدرضا غياثي به مرحله اجرا در خواهد آورد.
سيفي كه سال گذشته فيلم سينمايي «محكومين بهشت» را ساخته بود، امسال با پرداختن به يكي ديگر از مسائل اجتماعي، اقدام به ساخت «به خاطر خواهرم» كرده است. اين فيلم با محور قرار دادن پسري مبتلا به سندرم داون و حضور او بر سر راه خوشبختي خواهرش، روايت متفاوتي از سطح درك و استنباط چنين كودكاني به نمايش مي گذارد.
در اين تله فيلم «شبنم قلي خاني»و«بهروز نيك اخلاق» در نقش اين خواهر و برادر ظاهر مي شوند و سيفي نيز سعي در نماياندن وجوه ديگري از خلقت را دارد و شرايط نيك اخلاق را بيماري به حساب نمي آورد.
گفتني است اين تهيه كننده و كارگردان كه به كار تدريس در دانشگاه و آماده سازي جلد دوم كتاب «صدا در سينما» با نام «زيبايي شناسي صدا در سينما» مشغول است، قصد دارد ساخت فيلم سينمايي ديگري با نام «بوسه هاي مادر» را با همكاري بنياد فارابي براي جشنواره فيلم كودك و نوجوان همدان آغاز كند.
تاريخ انتشار: 10/06/1386
ساعت انتشار: 8:30