تشخيص گل سرخ در رودخانه مرموز

تشخيص گل سرخ در رودخانه مرموز

تاریخ ارسال : ۲۵ / خرداد / ۱۴۰۰

 Image

تشخيص گل سرخ در رودخانه مرموز

سايت خبري سيما فيلم: فياض

 Image

تشخيص گل سرخ در رودخانه مرموز

سايت خبري سيما فيلم: فياض موسوي سريال «در روز روشن اتفاق افتاد» را به جاي ايام دهه فجر براي پخش هفتگي از تلويزيون خواهد ساخت.
اين نويسنده و كارگردان پس از ساخت «به نام گل سرخ» در مركز سيما فيلم و سريال «ما چند نفر» براي شبكه اول سيما، درگير نگارش سريال جديدي با نام «در روز روشن اتفاق افتاد» شد كه پيشتر قرار بود براي شبكه اول سيما و پخش در ايام دهه فجر ساخته شود، اما به گفته وي، به علت درگيري با مسائل و روابط بوروكراسي اداري، هنوز شرايط ساخت آن فراهم نشده است. وي در خصوص اعلام هفته گذشته خود مبني بر اين كه ديگر اين سريال را براي دهه فجر نخواهد رساند، اظهار داشت:« بلافاصله بعد از «به نام گل سرخ» درگير نگارش اين سريال شدم، البته به شبكه پيشنهاد كردم كه براي مناسبت امسال، سريالي با موضوع ساواك و امثال آن نسازيم؛ بلكه طرحي دادم كه پذيرفته شد و قرار شد كه پس از اتمام مراحل اداري ساخته شود، اما از آنجايي كه هنوز مسائل آن حل نشده و داستان هم مناسبتي نيست، بلكه شبيه «ما چند نفر» به آسيب شناسي جوانان تحصيلكرده مي پردازد، در صورت طي مراحل بوروكراسي براي پخش به صورت هفتگي آماده خواهد شد.»
جالب است بدانيد كه علاوه بر اين، موسوي به تازگي نگارش يك فيلم تلويزيوني با نام «تشخيص هويت» را براي شبكه دو به پايان برده و «رودخانه مرموز» را براساس فيلمنامه اي از علي حسيني وتهيه كنندگي علي حجازي مهر براي شبكه اول سيما در دست دارد كه به عبارتي منتظر عقد قرارداد و شروع كار براي ساخت يكي از اين سه پروژه است. «تشخيص هويت» موضوعي پليسي دارد كه با محوريت يك پليس زن نگاشته شده و «رودخانه مرموز» هم اثري دفاع مقدسي است كه براي گروه حماسه و دفاع كار خواهد شد.
اما «به نام گل سرخ» كه پيشتر با نام «مدار 121» شناخته شده بود، تلاش متخصصين شاغل در سازمان انرژي هسته اي را براي رسيدن به تكنولوژي در پزشكي به تصوير             مي كشد كه موجب زنده نگه داشتن بيشتر بافت هاي پيوندي خواهد شد. در اين فيلم، علاوه بر سام درخشاني و پرويز پورحسيني، غزل صارمي، كيكاووس باكيده، اميرحسين حسيني وگروه ديگري از بازيگران جوان و مستعد به ايفاي نقش پرداخته اند.
«به نام گل سرخ» را حجازي مهر براي مركز سيما فيلم ساخته كه در صورت به ثمر رسيدن «رودخانه مرموز»، آن پروژه نيز همكاري ديگري بين علي حجازي مهر و فياض موسوي خواهد بود.
تاريخ انتشار:6/9/86
ساعت انتشار:17:05